ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7292085
*
nr 729 2085
Spegel
Bemålad, höjd: 45
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 19:36:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 23:41:28
1
100 kr
4/12 19:00:12
2
200 kr
4/12 19:03:23
3
200 kr
4/12 19:03:36
3
300 kr
5/12 09:35:18
1
350 kr
5/12 18:27:58
3
400 kr
5/12 19:27:06
2
500 kr
5/12 19:28:55
3
500 kr
5/12 19:29:12
3
550 kr
5/12 19:31:53
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 729 2085
Spegel
Bemålad, höjd: 45
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 23:41:28 | 1 | 100 kr |
4/12 19:00:12 | 2 | 200 kr |
4/12 19:03:23 | 3 | 200 kr |
4/12 19:03:36 | 3 | 300 kr |
5/12 09:35:18 | 1 | 350 kr |
5/12 18:27:58 | 3 | 400 kr |
5/12 19:27:06 | 2 | 500 kr |
5/12 19:28:55 | 3 | 500 kr |
5/12 19:29:12 | 3 | 550 kr |
5/12 19:31:53 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27